SALETRA AMONOWA 34%N „PULAN”

PULAN® to nawóz azotowy występujący w postaci lekko kremowych granul.

Produkt bardzo higroskopijny, łatwo rozpuszczalny w wodzie i mocno reaktywny chemicznie. Nawóz został dodatkowo wzbogacony o wspomagający rozwój roślin magnez.

Przeznaczenie i stosowanie

  • Do stosowania przedsiewnego i pogłównego, na wszystkich glebach i pod wszystkie rośliny uprawy polowej, użytki zielone, rośliny warzywnicze, kwiatowe, drzewa i krzewy owocowe oraz trawniki.
  • Nawóz należy wymieszać z glebą w celu uniknięcia strat azotu.
  • Przed wysiewem saletrę amonową PULAN®można zmieszać z superfosfatem granulowanym, fosforanem amonu i większością nawozów wieloskładnikowych.
  • Nie stosować w okresie wysiewu nawozów wapniowych.

Formuła nawozu:N 34
Producent: Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.
Klasa ziarnowa: granule 1-4 mm – nie mniej niż 95%, poniżej 0,5 mm – max 3%
Gęstość nasypowa: 0,98 – 1,06 kg/dm3
N (azot całkowity): 34%
w tym:
N (azot amonowy): ok. 17%
N (azot saletrzany): ok. 17%

MOCZNIK NAWOZOWY 46%N „PULREA”

PULREA® to nawóz azotowy występujący w postaci białych granulek, wolnych od zanieczyszczeń mechanicznych. Sypki produkt higroskopijny, łatwo rozpuszczalny w wodzie.

Przeznaczenie i stosowanie

Do stosowania na wszystkich glebach, z wyjątkiem gleb o bardzo wysokim odczynie kwaśnym, zasadowym lub gleb świeżo zwapnowanych; pod wszystkie rośliny uprawy polowej, użytki zielone, rośliny warzywnicze, kwiatowe, drzewa i krzewy owocowe oraz trawniki.

Można stosować w formie oprysku drobnokroplistego. Jednorazowa dawka mocznika PULREA® nie powinna przekraczać 250 kg/ha, w formie roztworu do dolistnego dokarmiania: 3 – 20 kg/ha.

  • Nawóz wymieszać z glebą.
  • Przed wysiewem można mieszać z solą potasową lub z siarczanem amonu PULSAR®.
  • Nie mieszać z innymi nawozami azotowymi.

Formuła nawozu: N 46

Producent: Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

Klasa ziarnowa: granule 1-4 mm, nie mniej niż 90%

Gęstość nasypowa: 0,70 – 0,78 kg/dm3

N (azot całkowity): 46%
w tym

N (azot amidowy): 46%

MOCZNIK NAWOZOWY 46%N „PULGRAN”

PULGRAN® to nowoczesny nawóz azotowy otrzymywany ze stopu na rotoformerach. Ma postać białych półsferycznych pastylek bez widocznych zanieczyszczeń mechanicznych.

Zawartość azotu w formie amidowej (N): 46%.
Zawartość biuretu: nie więcej niż 1,2%.
Skład ziarnowy: 3-5 mm, min. 90%.

Przeznaczenie i stosowanie

PULGRAN® jest nawozem uniwersalnym przeznaczonym do stosowania pod wszystkie rośliny uprawy polowej, użytki zielone, rośliny warzywnicze, kwiatowe, drzewa i krzewy owocowe i ozdobne oraz trawniki. Nadaje się do stosowania na wszystkich glebach, z wyjątkiem gleb bardzo kwaśnych, zasadowych lub świeżo zwapnowanych.

Jednorazowa dawka mocznika PULGRAN® nie powinna przekraczać 250 kg/ha.

Produkt Premium – dla wymagających i innowacyjnych rolników. Wyjątkowo przydatny podczas aplikacji rozsiewaczami nawozów o dużej szerokości roboczej. Przy prawidłowym kącie ustawienia łopatek i prawidłowym usytuowaniu punktu zasypu, możliwy rozsiew w granicach 24 – 36 metrów. PULGRAN® nie wykazuje wad w trakcie procesu rozsiewu rozsiewaczami odśrodkowymi i nie powoduje zapychania aparatów wysiewających.

Formuła nawozu: N 46

Producent: Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

Klasa ziarnowa: 3 – 5 mm, min. 90%

Gęstość nasypowa: 0,72 – 0,82 kg/dm3

N (azot całkowity): 46%
w tym

N (azot amidowy): 46%

RSM® – ROZTWÓR SALETRZANO-MOCZNIKOWY

RSM® to wysokoskoncentrowany nawóz azotowy w formie wodnego roztworu saletrzano-mocznikowego. Zawiera nieszkodliwy dla środowiska inhibitor korozji. Roztwór produkowany jest w trzech rodzajach (28%N, 30%N, 32%N) dostosowanych do różnych temperatur transportu i przechowywania.

Przeznaczenie i stosowanie

RSM® może być stosowany na wszystkie rodzaje gleb, do nawożenia zbóż, rzepaku, buraków, ziemniaków, kukurydzy, użytków zielonych oraz upraw warzywniczych i sadowniczych.

  • Stosować techniką oprysku grubokroplistego lub techniką rozlewu.
  • Zaleca się wykonywanie oprysków na zdrowe i suche rośliny.
  • Nie stosować tuż po deszczu oraz podczas upałów.

Formuła nawozu: N 28 lub N 30 lub N 32

Producent: Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Klasa ziarnowa: nie dotyczy (ciecz)

Gęstość nasypowa: gęstość RSM 28: 1,28 kg/dm3, gęstość RSM 30: 1,30 kg/dm3, gęstość RSM 32: 1,32 kg/dm3

N (azot całkowity): RSM 28: 28%, RSM 30: 30%, RSM 32: 32%

w tym:

N (azot amonowy): RSM 28: 7%, RSM 30: 7,5%, RSM 32: 8%

N (azot saletrzany): RSM 28: 7%, RSM 30: 7,5%, RSM 32: 8%

N (azot amidowy): RSM 28: 14%, RSM 30: 15%, RSM 32: 16%

SALETRZAK 27 STANDARD

Nawóz granulowany, równomierne granule o zabarwieniu od brązowego do beżowego, nie zbrylający się trwale. Granule wielkości 0,6-4,0 mm stanowią nie mniej niż 94% masy nawozu. Gęstość nasypowa: 1,02 kg/dm3. Saletrzak 27 standard to azotan amonu (saletra amonowa) z dodatkiem (wypełniaczem) mączki dolomitowej, zawierającej wapń i magnez. Nawóz zawiera 27% azotu (N), w tym w formie amonowej 13,5% i 13,5% w formie saletrzanej. Zawiera także 2% wapnia rozpuszczalnego w wodzie (CaO) i 4% magnezu całkowitego(MgO).

Przeznaczenie i stosowanie

Saletrzak 27 standard jako uniwersalny nawóz azotowy, który może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jare, rośliny przemysłowe, okopowe i pastewne, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie od wiosny do lata. Ze względu na zawartość wapnia i magnezu w każdej granuli, najlepiej gdy po wysianiu jest wymieszany z glebą. Przy stosowaniu pogłównym, gdy nie ma możliwości wymieszania z glebą, stosować na wilgotną glebę lub przed spodziewanym deszczem. Ze względu na higroskopijność saletrzak 27 standard można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z Polidapem®, Polifoskami®, Polimagiem® S oraz z solą potasową, pod warunkiem że nawozy są suche.

Formuła nawozu: N(CaMg) 27-(2-4)

Producent: Grupa Azoty S.A.

Klasa ziarnowa: granule 0,6-4,0 mm, nie mniej niż 94%

Gęstość nasypowa: 1,02 kg/dm3

N (azot całkowity): 27%

w tym:

N (azot amonowy): 13,5%

N (azot saletrzany): 13,5%

CaO (rozpuszczalny w wodzie): 2%

MgO (całkowity): 4%

SALETRZAK 27 STANDARD Z BOREM

Nawóz granulowany, równomierne granule o zabarwieniu od brązowego do beżowego, wielkości 0,6-4,0 mm, stanowią nie mniej niż 94% masy nawozu.Granule powlekane, nie zbrylające się trwale. Gęstość nasypowa: 1,02 kg/dm3. Saletrzak z borem 27+B standard to azotan amonu (saletra amonowa) z dodatkiem (wypełniaczem) mączki dolomitowej, zawierającej wapń i magnez. Nawóz zawiera 27% azotu (N), w tym w formie amonowej 13,5% i 13,5% w formie saletrzanej. Zawiera także 2% wapnia rozpuszczalnego w wodzie(CaO), 4% magnezu całkowitego (MgO) oraz 0,2% boru (B) bardzo dobrze przyswajalnego, czyli rozpuszczalnego w wodzie.

Przeznaczenie i stosowanie

Saletrzak z borem 27+B standard jako uniwersalny nawóz azotowy, zaleca się stosować w pierwszej kolejności pod rzepak oraz pod kukurydzę i buraka tak w uprawie na oborniku, jak i bez obornika. Należy także stosować go pod inne rośliny okopowe (ziemniak, marchew pastewna), rośliny motylkowe, w uprawie warzyw (m.in. cebula, por, warzywa kapustne i korzeniowe) i w sadownictwie. Pod zboża i trawy w uprawie polowej oraz na użytkach zielonych powinno się go stosować w ograniczonych dawkach, tak by nie przekroczyć 0,5 kg dawki boru (do 250 kg/ha masy nawozu).
Saletrzak z borem 27+B standard zaleca się stosować na gleby ubogie w bor, których w Polsce jest ponad 80%. Dodatek wapnia i magnezu powoduje, że najlepiej gdy po wysianiu nawóz jest wymieszany z glebą. Przy stosowaniu pogłównym, gdy nie ma możliwości wymieszania z glebą, zaleca się stosować nawóz na wilgotną glebę lub przed spodziewanym deszczem. Ze względu na higroskopijność saletrzak z borem 27+B standard można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z Polidapem®, Polifoskami®, Polimagiem® S oraz z solą potasową, pod warunkiem, że nawozy są suche.

Formuła nawozu: N(CaMg) 27-(2-4) z borem (B) 0,2%

Producent: Grupa Azoty S.A.

Klasa ziarnowa: granule 0,6-4,0 mm, nie mniej niż 94%

Gęstość nasypowa: 1,02 kg/dm3

N (azot całkowity): 27%
w tym:

N (azot amonowy): 13,5%

N (azot saletrzany): 13,5%

CaO (rozpuszczalny w wodzie): 2%

MgO (całkowity): 4%

Mikroskładniki: B (0,2%)

SALETRA AMONOWA 32%N „ZAKSAN”

Nawóz granulowany, równomierne granule o zabarwieniu od białej do beżowego. Zabezpieczony środkami antyzbrylającymi, nie zbrylający się trwale. Granule wielkości 2-5 mm, stanowią nie mniej niż 95% masy nawozu. Gęstość nasypowa: 0,98-1,0 kg/dm3. Zaksan® (Kędzierzyńska Saletra Amonowa) to azotan amonu (saletra amonowa) z dodatkiem (wypełniaczem) mączki dolomitowej, zawierającej wapń i magnez. Nawóz zawiera 32% azotu (N), w tym w formie amonowej 16% i 16% w formie saletrzanej.

Przeznaczenie i stosowanie

Zaksan® (Kędzierzyńska Saletra Amonowa) jako uniwersalny nawóz azotowy, może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jare, rośliny przemysłowe, okopowe i pastewne, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie od wiosny do lata. Przy stosowaniu pogłównym, gdy nie ma możliwości wymieszania z glebą, stosować na wilgotną glebę lub przed spodziewanym deszczem. Ze względu na higroskopijność Zaksan® (Kędzierzyńską Saletrę Amonową) można mieszać z saletrzakami/Salmagiem® i siarczanem amonu, a bezpośrednio przed rozsiewem z Polidapem®, Polifoskami®, Polimagiem® S oraz z solą potasową, pod warunkiem, że nawozy są suche.

Formuła nawozu: N 32

Producent: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Klasa ziarnowa: granule 2-5 mm, nie mniej niż 95%

Gęstość nasypowa: 0,98-1,0 kg/dm3

N (azot całkowity): 32%

w tym:

N (azot amonowy): 16%

N (azot saletrzany): 16%

SALMAG

Nawóz granulowany, równomierne luźne granule o zabarwieniu od beżowego do brązowego, wielkości 2-5 mm, stanowią nie mniej niż 95% masy nawozu. Zabezpieczony środkami antyzbrylającymi, nie zbrylający się trwale. Gęstość nasypowa: 1,0 kg/dm3. Salmag®/Saletrzak to mieszanina azotanu amonu (saletry amonowej) z węglanem wapnia i węglanem magnezu. Nawóz zawiera 27,5% azotu (N), w tym w formie amonowej 13,8% i 13,7% w formie saletrzanej. Zawiera także 3,5% wapnia rozpuszczalnego w wodzie (CaO) oraz 4% magnezu całkowitego (MgO).

Przeznaczenie i stosowanie

Salmag® jako uniwersalny nawóz azotowy, może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jare, rośliny przemysłowe, pastewne i okopowe, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie od wiosny do lata. Ze względu na zawartość wapnia i magnezu najlepiej, gdy po wysianiu jest wymieszany z glebą. Przy stosowaniu pogłównym, gdy nie ma możliwości wymieszania z glebą, stosować na wilgotną glebę lub przed spodziewanym deszczem. Ze względu na higroskopijność Salmag® można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z Polidapem®, Polifoskami®, Polimagiem® S oraz z solą potasową, pod warunkiem że nawozy są suche.

Formuła nawozu: N(CaMg) 27,5-(3,5-4)

Producent: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Klasa ziarnowa: granule 2-5 mm, nie mniej niż 95%

Gęstość nasypowa: 1,0 kg/dm3

N (azot całkowity): 27,50%

w tym:

N (azot amonowy): 13,8%

N (azot saletrzany): 13,7%

CaO (rozpuszczalny w wodzie): 3,5%

MgO (całkowity): 4%

SALMAG Z BOREM

Nawóz granulowany, równomierne luźne granule o zabarwieniu od beżowego do brązowego, wielkości 2-5 mm, stanowią nie mniej niż 92% masy nawozu. Zabezpieczony środkami antyzbrylającymi, nie zbrylający się trwale. Gęstość nasypowa: 0,98 kg/dm3. Salmag z borem® to mieszanina azotanu amonu (saletry amonowej) z węglanem wapnia i węglanem magnezu oraz kwasem borowym. Nawóz zawiera 27,5% azotu (N), w tym w formie amonowej 13,8% i 13,7% w formie saletrzanej. Zawiera także 3,5% wapnia rozpuszczalnego w wodzie (CaO), 4% magnezu całkowitego (MgO) oraz 0,2% boru (B) bardzo dobrze przyswajalnego, czyli rozpuszczalnego w wodzie.

Przeznaczenie i stosowanie

Salmag z borem® jako uniwersalny nawóz azotowy, zaleca się stosować w pierwszej kolejności pod rzepak oraz pod kukurydzę i buraka tak w uprawie na oborniku, jak i bez obornika. Zaleca się stosować go także pod inne okopowe (ziemniak, marchew pastewna), rośliny motylkowe, w uprawie warzyw (m.in. cebula, por, warzywa kapustne i korzeniowe) i sadownictwie. Pod zboża i trawy w uprawie polowej oraz na użytkach zielonych powinno stosować się go w ograniczonych dawkach, tak by nie przekroczyć 0,5 kg dawki boru (do 250 kg/ha masy nawozu).

Salmag z borem® zaleca się stosować na gleby ubogie w bor, których w Polsce jest ponad 80%. Dodatek wapnia i magnezu powoduje, że najlepiej gdy po wysianiu nawóz jest wymieszany z glebą. Przy stosowaniu pogłównym, gdy nie ma możliwości wymieszania z glebą, zaleca się stosować nawóz na wilgotną glebę lub przed spodziewanym deszczem. Ze względu na higroskopijność Salmag z borem® można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z Polidapem®, Polifoskami®, Polimagiem® S oraz z solą potasową, pod warunkiem że nawozy są suche.

Formuła nawozu: N(CaMg) 27,5-(3,5-4) z borem (B) 0,2%

Producent: Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Klasa ziarnowa: granule 2-5 mm, nie mniej niż 92%

Gęstość nasypowa: 0,98 kg/dm3

N (azot całkowity): 27,50%

w tym:

N (azot amonowy): 13,8%

N (azot saletrzany): 13,7%

CaO (rozpuszczalny w wodzie): 3,5%

MgO (całkowity): 4%

Mikroskładniki:

B (0,2%)

YARABELA EXTRAN

YaraBela Extran 27 (CAN)

Saletra wapniowo-amonowa zawierająca 27% N.
Granulowany nawóz azotowy z dodatkiem wypełniacza (dolomit) zawierający dodatkowo magnez oraz wapń.
Może być stosowany do nawożenia wszystkich upraw, przedsiewnie i pogłównie w celu dostarczenia najbardziej plonotwórczego
składnika pokarmowego, jakim jest azot.

Zalety produktu:

-zawartość dwóch form azotu, azotanowej i amonowej, których połączenie wpływa na optymalne wykorzystanie azotu
-nawóz nie wymaga mieszania z glebą, brak strat gazowych azotu dzięki otoczkowaniu
-dużo mniejsze zakwaszające działanie w porównaniu do innych nawozów azotowych (dwukrotnie mniejsze w porównaniu do mocznika)
-zawiera dodatkowo magnez (4% MgO) oraz wapń (7% CaO)
-doskonałe właściwości fizyczne (twardość, ciężar nasypowy, wyrównanie granul) wpływające na równomierny wysiew
nawet do 42 metrów

YARABELA SULFAN

YaraBela Sulfan

Granulowany nawóz azotowy (24%N) z siarką (15% SO3) zawierający dodatkowo magnez oraz wapń.

Może być stosowany do nawożenia wszystkich upraw, przedsiewnie i pogłównie w celu dostarczenia najbardziej plonotwórczego
składnika pokarmowego jakim jest azot oraz siarki.

Zalety produktu:

-zawartość dwóch form azotu, azotanowej (50%) i amonowej (50%), których połączenie wpływa na optymalne wykorzystanie azotu
-zawiera siarkę poprawiającą efektywność nawożenia azotem
-nawóz nie wymaga mieszania z glebą, brak strat gazowych azotu dzięki otoczkowaniu
-dużo mniejsze zakwaszające działanie w porównaniu do innych nawozów azotowych z siarką
-zawiera dodatkowo magnez (1,5% MgO) oraz wapń (12% CaO)
-doskonałe właściwości fizyczne (twardość, ciężar nasypowy, wyrównanie granul) wpływające na równomierny wysiew
nawet do 42 metrów

YARAVERA UREAS

YaraVera Ureas

Granulowany nawóz azotowy (38% N) z siarką (17,5% SO3).

YaraVera Ureas to nawóz azotowy oparty na moczniku, który w połączeniu z siarką stanowi idealną kompozycję tych dwóch makroskładników. Jest nawozem granulowanym, zapewnia równomierny wysiew nawozu na całej szerokości ścieżki roboczej, a także brak pylenia. Dodatkowo granulacja oraz obecność siarki sprzyjają zmniejszeniu strat azotu z mocznika.

Siarka jest składnikiem deficytowym w polskich glebach. To makroskładnik bezpośrednio wpływający na zwiększenie efektywności wykorzystania azotu przez rośliny. Jego stosowanie powoduje nie tylko zwiększenie plonów, ale także znaczący wzrost ich jakości.

YaraVera Ureas to nawóz granulowany zawierający azot w dwóch formach – amidowej oraz amonowej, a także w pełni rozpuszczalną siarkę. Forma amonowa azotu w nawozie stanowi pierwsze źródło azotu dla roślin, zaś jego forma amidowa zapewnia długotrwałe odżywianie roślin tym składnikiem. Siarka zawarta w nawozie ma za zadanie odżywić rośliny, a także spowodować lepsze wykorzystanie azotu.

Artykuły ze stron:

http://tarnow.grupaazoty.com/pl/
http://www.yara.pl/crop-nutrition/products/