Na wystawie Agrotech w Kielcach firma John Deere zapowiedziała, że organizuje u swoich dilerów Dni Otwarte. Każdy kto na nie przybędzie, będzie mógł zasiąść za sterami i przetestować najnowsze ciągniki serii 5R.

Wszystkie spotkania będą rozpoczynać się o godzinie 10.00 i potrwają mniej więcej do godziny 15.00. W tym czasie będzie można zapoznać się z najnowszymi maszynami oraz produktami. Na pierwszy plan wysuwa się najnowsza seria ciągników 5R, którą na tych spotkaniach będą reprezentować dwa modele: 5090R (90 KM) oraz wyposażony w ładowacz czołowy 5125R (125 KM).


– Są to kompaktowe maszyny z nisko położonym środkiem ciężkości, opcjonalnie dostępną amortyzacją przedniej osi i mechaniczną amortyzacją kabiny – opisuje Karol Zgierski z John Deere Polska. – Mogą być wyposażone w jedną z trzech przekładni. Najbardziej zaawansowaną jest Command8 (32/16), która ma aż osiem biegów przełączanych pod obciążeniem. Takiej możliwości nie ma żaden inny ciągnik na rynku z tego segmentu mocy. Hydraulika maszyn z kompensacją ciśnienia i natężenia przepływu ma wydatek do 117 l/min. Ciągniki 5R mogą być wyposażone w pełny pakiet oświetlenia LED łącznie z reflektorami drogowymi.

W trakcie Dni Otwartych

promowana będzie najnowsza generacja stałokomorowych pras zwijających F441M w wersji Silage Special do zbioru zielonek oraz uniwersalnej Multicrop przeznaczonej zarówno do zbioru zielonek, jak i słomy. Zastępują one znaną serię pras F440 mając – w porównaniu do wcześniejszych modeli – bardziej odporny na zużycie podbieracz wzbogacony o stalowe płyty Hardox, mocniejsze łańcuchy napędu, rolki wykonane z lepszego jakościowo materiału, większe łożyska, dokładniejsze uszczelnienie oraz łagodniejsze domykanie tylnej klapy. Zmianie uległa również komora prasująca pozwalająca na formowanie bel o szerokości 1,21 m (wcześniej 1,17 m). Wersja Multicrop posiada komorę mieszaną, gdzie w przedniej części znajdują się walce, w tylnej – łańcuchy z prętami. W wersji Silage Special zastosowano całkowicie walcową komorę zwijania. Prasy F441M przeznaczone są do średniej wielkości gospodarstw hodowlanych zwijających rocznie od 1000 do 3000 bel. W przypadku większej ilości balotów John Deere proponuje zakup modeli premium: prasy walcowej F441R lub prasoowijarki C441R.

Uczestnicy Dni Otwartych będą mieli możliwość poznania szczegółów programu finansowania fabrycznego John Deere Financial. Na ten roku John Deere przygotował program, w którym wszystkie ciągniki serii 5 (5E, 5M, 5R) oraz 6 (6MC/RC, 6M, 6R), prasy zwijające, a także opryskiwacze zaczepiane będą oferowane z finansowaniem rozłożonym na okres do 5 lat bez żadnych odsetek. Program finansowania obowiązuje przy minimalnej wpłacie własnej w wysokości 35 procent wartości sprzętu. Oferta może być wykorzystana podczas inwestycji w ramach nowego PROW-u. Wówczas dotacja może być zakwalifikowana jako wkład własny i do czasu jej otrzymania inwestycja sfinansowana jest kredytem pomostowym.

DNI OTWARTE U DILERÓW JOHN DEERE

10.05.2017    Radymno: Rol-Mech, ul. Słowackiego 17